opony caloroczne
opony zimowe

Opony całoroczne zapewniają lepszą przyczepność w każdych warunkach drogowych. Dzięki temu opony całoroczne mogą być używane przez cały rok, bez względu na to, gdzie mieszkasz, z oponami całorocznymi z emblematem „Płatek śniegu z trzema szczytami”, to samo miejsce na oponach zimowych, co oznacza, że ​​zostały zatwierdzone na zimę użytkowania i dlatego mogą być używane przez cały rok. W przeciwieństwie do opon zimowych, opony całoroczne można przechowywać w samochodzie przez cały rok. Opony całoroczne można uznać za hybrydę opon zimowych i całorocznych, łącząc to, co najlepsze z obu opon, z cechami opon całorocznych pozwalającymi na utrzymanie ich w pojeździe przez cały rok oraz cechami opony zimowe zapewniające doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. Daje im również przewagę nad oponami zimowymi, ponieważ są przygotowywane przy pierwszych opadach śniegu i gdy śnieg topnieje na wiosnę. Nie ma potrzeby umawiania się na spotkanie w celu wymiany opon.

Zaleca się zmianę opon na zimowe (z kolcami lub bez), gdy temperatura utrzymuje się stale poniżej 45 stopni Fahrenheita, a opony zimowe na wiosnę, gdy temperatura utrzymuje się stale powyżej 45 stopni Fahrenheita. Jednak opony całoroczne, takie jak Nokian WR G4, składają się z mieszanki „całorocznej o podwójnej wydajności”, dzięki czemu zachowują się równie dobrze, gdy temperatura przekracza 45 stopni Fahrenheita. Ta specjalna mieszanka gumowa pozostaje elastyczna, a jednocześnie mocna, aby poradzić sobie z wyższymi temperaturami, aby nie zużywać się, zapewniając jednocześnie odpowiednią przyczepność w różnych warunkach jazdy przez cały rok. W przeciwieństwie do opon zimowych wykonanych ze specjalnej mieszanki gumowej, która pozostaje elastyczna w chłodne dni (poniżej 45 stopni Fahrenheita) i nie radzi sobie dobrze w temperaturach powyżej 45 stopni Fahrenheita. Opony całoroczne i całoroczne składają się z mieszanek gumowych, które są odporne na wysokie temperatury. Duża różnica między oponami całorocznymi a oponami całorocznymi polega na tym, że opony całoroczne mogą również wytrzymać temperatury poniżej 45 stopni Fahrenheita.

Regiony w Stanach Zjednoczonych o surowych zimach i blisko położonych górach korzystają z opon całorocznych w swoich pojazdach. Opony całoroczne pozwalają na większą elastyczność przy zmianach pór roku i terenu. Dzięki oponom całorocznym z tym samym emblematem „Trzy Szczytowe Płatki Śniegu” nie musisz rezygnować z bezpieczeństwa. Jeśli posiadasz SUV-a, masz tę zaletę, że napęd na 4 koła zapewnia lepszą przyczepność. Należy pamiętać, że napęd na 4 koła zapewnia lepszą przyczepność tylko podczas przyspieszania, a nie hamowania. Opony całoroczne są doskonałym wyborem dla SUV-ów, ponieważ opony te zapewniają doskonałą przyczepność i trakcję, co jest ważne w przypadku większych pojazdów, takich jak SUV-y.

Dzięki elastyczności opon całorocznych nie ma potrzeby inwestowania w dedykowane opony zimowe. Stosowanie opon całorocznych eliminuje również konieczność zmiany opon zimowych na wiosnę i na zimowe zimą.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon całorocznych lub zimowych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/