April 23, 2024

Myotherbardenver

Choose Automotive

Opony premium poprawią bezpieczeństwo Twojego pojazdu

opony

Opony są tak ważne dla Twojego bezpieczeństwa podczas jazdy, że dobre opony zawsze pomagają poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy w taki sam sposób, w jaki złe opony zwiększają ryzyko wypadków i zmniejszają Twoje bezpieczeństwo. Większość sklepów oponiarskich będzie miała na sprzedaż szeroką gamę różnych opon, niektóre będą tańsze, a inne droższe, a przy ograniczonej wiedzy trudno jest podjąć właściwą decyzję. UE nałożyła na producentów opon obowiązek dodawania etykiety do opon sprzedawanych w UE. Etykieta zawiera informacje dotyczące przyczepności opon na mokrej nawierzchni, zużycia paliwa i hałasu opon. Etykieta ma przynajmniej nieco uprościć wybór. Twoja pierwsza decyzja powinna dotyczyć tego, czy potrzebujesz opon letnich, czy opon zimowych oraz czy jest to samochód osobowy czy SUV.

To mogą nie być dla Ciebie najbardziej krytyczne wybory, ale są na tyle ogólne, że każdy powinien się nimi przejmować. Kupowanie opon o niskim oporze toczenia jest korzystne, abyś mógł czerpać korzyści z dobrego zużycia paliwa. Możesz ocenić to równie wysoko, jak bezpieczeństwo, ale nadal jest ważne. Przyczepność na mokrej nawierzchni jest dobrym wskaźnikiem bezpieczeństwa, ponieważ można dowiedzieć się, jak szybko pojazd całkowicie się zatrzyma na mokrej nawierzchni. Przyczepność na mokrej nawierzchni będzie wskazywać na bezpieczeństwo opon. Dobra przyczepność na mokrej nawierzchni jest trudniejsza do osiągnięcia niż na suchej, dlatego wybrano przyczepność na mokrej nawierzchni. Hałas opon wpłynie na komfort jazdy, gdzie wysoki hałas opon może być bardzo uciążliwy, a nawet jeśli jest zbyt wysoki, może być szkodliwy dla zdrowia, ponieważ jesteś narażony na długotrwały hałas powyżej niebezpiecznego poziomu.

Nie tylko dobór opon ma wpływ na bezpieczeństwo; konserwacja opon jest równie ważna. Dobre opony ze złym ciśnieniem nie będą zachowywać się optymalnie, dlatego należy cały czas sprawdzać, czy ciśnienie w oponach jest prawidłowe. Jazda ze zbyt niskim ciśnieniem w oponach powoduje szybsze zużycie opon i zwiększa opór toczenia. Jeśli wybierzesz opony o niskim oporze toczenia, a następnie będziesz jeździć z niskim ciśnieniem w oponach, zlikwidujesz ten efekt niskiego oporu toczenia. Większy opór toczenia prowadzi do zwiększonego zużycia i zużycia paliwa.

Opony zaczną się z czasem zużywać, dlatego ważne jest, aby śledzić redukcję głębokości bieżnika, aby wiedzieć, kiedy rowki zbliżają się do 4 mm. Gdy zejdziesz poniżej, stracisz wiele właściwości, takich jak krótka droga hamowania, kontrola i bezpieczeństwo. Zwiększa się również ryzyko aquaplaningu. Kiedy osiągniesz głębokość bieżnika 4 mm, czas przejść na nowy komplet opon. Częste obracanie opon zapewni równe zużycie opon przednich i tylnych, dzięki czemu wszystkie cztery opony osiągną 4 mm prawie w tym samym czasie.

Więcej informacji na temat opon dobrej jakości można znaleźć pod adresem: https://www.nokiantyres.pl/